Înaltpreasfințitul Teofan, Arhiepiscop al Iaşilor şi Mitropolit al Moldovei şi Bucovinei a vizitat parohia Arămoaia

17 Aprilie 2017

Înaltpreasfințitul Teofan, Arhiepiscop al Iaşilor şi Mitropolit al Moldovei şi Bucovinei a vizitat, în a 2-a zi a Sfintelor Paşti, parohia Arămoaia, din Protopopiatul Târgu-Neamţ, comuna Tupilaţi.

În după-amiaza zilei de 17 aprilie, Înaltpreasfinţia Sa a fost în mijlocul credincioşilor noştri însoţit de delegația oficială de la Centrul Eparhial Iași alături de Preacurenicul Părinte Protopop Neculai Axentioi, din Târgu-Neamţ şi Preacurenicul Părinte Protopop Valentin Tofan, din Piatra-Neamţ.

In cuvântul adresat tuturor celor prezenţi Înaltpreasfințitul Teofan a vorbit despre trăsăturile fundamentale ale familiei creştine.